Wykwalifikowany personel

Spokojna
okolica

Profesjonalna
opieka

Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy "OSTOJA" w Podemszczyźnie Waleria i Wacław Rejmanowie

tel./fax: 16 63 13 014

administracja

tel. 16 63 13 831

gabinet pielęgniarski (całodobowo)

Podemszczyzna 18

37-620 Horyniec Zdrój
woj. podkarpackie

Ale najważniejsze jest serce

Zgodnie z zasadą, że okazywanie bliźniemu serca jest najważniejsze, gimnazjaliści i nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej w piątek 18 stycznia gościli w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Ostoja w Podemszczyźnie.

- Właściwie wyjazdy z kolędą i przedstawieniem weszły w tradycję szkoły, a dla nas społeczności szkolnej jest to bardzo ważne wydarzenie z tego względu, że należymy do gości niecierpliwie oczekiwanych. W tym roku zaprezentowaliśmy przedstawienie W szopie betlejemskiej - mówią nauczycielki szkoły, które zorganizowały wyjazd.

Kolędy, rekwizyty, stroje, piękne recytacje wprowadziły nie tylko radosną atmosferę, ale umożliwiły naszym drogim widzom obudzić wspomnienia z młodych lat.

- Wizyty w NZOL Ostoja ,wspólne kolędowanie z Pensjonariuszami uczą nas pokory wobec życia, szacunku do drugiego człowieka, tolerancji, a co najważniejsze dają szansę młodym ludziom zdobycia doświadczenia obcowania z cierpieniem, bezradnością. Cieszymy się, że możemy być swego rodzaju balsamem na samotność, chorobę, trudne chwile. Podczas naszych wyjazdów spotykamy się z bardzo serdecznym przyjęciem i życzliwością. Na pożegnanie otrzymujemy ogromne brawa, a uśmiech na twarzach ludzkich stanowi doskonałą zapłatę. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która kieruje się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Zawsze przed opuszczeniem Drogich Pensjonariuszy zapewniamy, że zjawimy się za rok. Przyznaję, że jest to bardzo budujące, bo mamy świadomość, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty - podsumowują gimnazjaliści i nauczyciele.

Za przygotowanie inscenizacji i wyjazdu młodzieży ZSP w Baszni Dolnej były Panie: Irena Kindrat, Barbara Dydyk, Elżbieta Szczybyło.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Aktualności

100 lat Zofii Sysiuk
Waleria i Wacław Rejmanowie od 10 lat prowadzą w Podemszczyźnie Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy OSTOJA , jest to stacjonarny ośrodek opieki długoterminowej dla pacjentów przewlekle chorych. To raj dla ludzi ceniących sobie spokój, ciszę i bezpośrednie otoczenie przyrody.

Galeria zdjęć

zdjęcie zdjęcie zdjęcie